SYSTEMY MONTAŻOWE

W tym zakresie również jesteśmy firmą niestandardową. Nie preferujemy instalacji na dachach, ale w koło budynku mieszkalnego !

Oczywiście wykonujemy standardowe instalacje na dachach – widać to na zdjęciach prezentujących nasze instalacje, ale mamy też swoje argumenty na inne miejsca instalacji paneli PV. BArddzo dobrze sprawdzają się one również na dachach garaży i budynków gospodarczych.

Wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie można montować modułów PV (niewielka dostępna połać dachu, zacienienia, trudny dostęp ) proponujemy instalacje naziemne. Mamy w tym zakresie własną konstrukcję naziemną (zgłoszenie patentowe) która pozwala na zwiększenie wydajności instalacji PV o ok. 5-25 % w stosunku do instalacji dachowej !

Dla zamożniejszych klientów proponujemy instalację paneli PV na nadążnych trakerach polskiej konstrukcji, mamy też taką instalację i sprawdza się ona bardzo dobrze (ma jednak znacznie dłuższy okres zwrotu nakładów).
Instalacje naziemne pozwalają (o ile ktoś ma na to miejsce na działce), na uniezależnienie wielkości instalacji od wielkości dachu. Na przeciętnym polskim dwuspadowym dachu można zmieścić od 1 do 4 kWp mocy zainstalowanych paneli PV, Rozszerzając tą instalację do 10 kWp (przez umieszczenie dodatkowych paneli na konstrukcjach naziemnych) jesteśmy w stanie pokryć 70-99 % zapotrzebowania na energię końcową w polskich (dobrze ocieplonych) domach co już dziś bardzo się opłaca a będzie jeszcze bardziej ekonomiczne ze względu na planowany wzrost cen nośników energii pierwotnej (prądu, gazu ziemnego i LPG, biomasy).
Mankamentem takiego rozwiązania jest fakt, że instalacja niezwiązana z budynkiem mieszkalnym jest obciążona 23 % VAT zamiast 8%.