instalacja-system-4

SYSTEM FOTOWOLTAICZNY 4

Zaprojektowany i wykonany przez naszą firmę system, składa się z wysokosprawnych paneli cienkowarstwowych modułów fotowoltaicznych (CIGS) o sumarycznej mocy 2,5 kWp które służą głównie do oddawania energii do sieci energetycznej. Panele zostały umieszczone na specjalnej zaprojektowanej przez nas konstrukcji zwiększającej efektywność pozyskiwania energii słonecznej. Zgodnie z obowiązującą ustawą o OZE, energia w pierwszym rzędzie musi być wykorzystywana na zużycie własne gospodarstwa a jedynie nadmiary oddawane są do sieci energetycznej.

panele fotowoltaiczne instalacja-system-4

Niemniej system ten został przez nas tak zaprojektowany, że wyprodukowana energia, w niewielkim stopniu wykorzystywana jest w gospodarstwie i większość jej oddawana jest do sieci energetycznej OSD. Jest to działanie celowe które ma na celu „zakumulowanie” w ciągu sześciu miesięcy „słonecznych” jak największej ilości energii (ok. 2000 kWh) w sieci energetycznej i po obliczeniu „opustu” odebranie jej z sieci OSD zimą służąc jako źródło energii dla ogrzewania w okresie zimowym. System daje duże możliwości optymalizacji wykorzystania energii odnawialnej w gospodarstwie domowym, powodując maksymalizację jej zużycia. Jest to pierwszy etap budowy systemu – planuje się rozbudowanie go do 10 kWp.

KOSZTY

System jako, posadowiony obok budynku mieszkalnego (nie było możliwości umieszczenia paneli ich na dachu) został sprzedany z 23 % VAT. Okres zwrotu nakładów szacowany jest na 8-10 lat w zależności od cen energii elektrycznej. Planowany okres życia instalacji to 25 lat. Gwarancja nasza to 10 lat na instalację i 2 lata na urządzenia elektroenergetyczne (istniej możliwość wykupienia gwarancji naprawy urządzeń przez 10 kolejnych lat( w sumie 12 lat).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *