INWERTERY

W zakresie inwerterów oferujemy wszystkie typy jakie są dostępne na naszym na rynku, od bardzo drogich niemieckich (których jednak nie polecamy ze względu na wygórowane naszym zdaniem ceny) przez inne urządzenia europejskie do inwerterów najlepszych chińskich producentów mających swoje przedstawicielstwa w Polsce (np. Growatt). Ostatnio zaczynamy testować pierwsze polskie inwertery. Oferujemy urządzenia o mocach od 0,25 kW do 10 kW zarówno trójfazowe jak i jednofazowe. Większość z nich posiada możliwość poglądu uzysków naszej elektrowni słonecznej w internecie, prowadząc statystyki dzienne , miesięczne, roczne.

Bardzo polecamy rozwiązania oparte na mikroinwertereach – które się naszym zdaniem bardzo sprawdzają w świetle najnowszych (od 01.07.2016) przepisów Ustawy o OZE. W zakresie instalacyjnym – właśnie ze względu na wspomniane przepisy, nie chcąc narażać naszych klientów na konieczność oddawania energii za darmo do sieci OSD (stanie się tak z każdą kWh którą wprowadzimy do sieci ale nie odbierzemy jej w ciągu 365 dni) nie polecamy inwerterów trójfazowych, co nie zmienia postaci rzeczy że preferujemy instalacje PV podłączone do 3 faz. Trzy inwertery podłączone jednofazowo stanowią też instalację trójfazową.

Nasze doświadczenia w dbaniu o kieszeń klienta wskazują na sytuację, że większość domów ma nierównomierny rozkład poborów energii na poszczególnych fazach i dlatego projektujemy instalację w których proporcjonalnie do obciążenia montujemy inwertery i konsekwentnie stringi paneli PV. Daje to podwójny zysk – raz ze względu na lepsze dopasowanie generacji energii z PV do poboru na poszczególnych fazachi powoduje wzrost współczynnika SWEO (Stopnia wykorzystania energii odnawialnej) który w przeciętnych instalacjach wynosi w Polsce 20 -40 % w naszych 50 -99 %. Czym więcej własnej energii wykorzystamy tym mniej musimy dokupić z OSD (ze stratą 20 % ponieważ OSD oddaje nam 0,8 kWh za 1 kWh oddaną do sieci). Z drugiej strony możemy lepiej ustawić panele w stosunku do stron świata.